איך לשחק פריסל סוליטר אונליין

פריסל הוא משחק קלפים לשחקן יחיד. מטרת משחק הפריסל היא לסדר את כל הקלפים שבחפיסה בסדר עולה החל מקלף ה "אס" A עד לקלף ה"מלך" K. המשחק מזכיר בעקרונותיו את המשחק קלונדייק אך נבדל ממנו בכך שאין למזל השפעה על תוצאת המשחק מעבר לחלוקת הקלפים הראשונית. עם זאת, לא כל המשחקים פתירים, ורמת הקושי משתנה ממשחק למשחק.

פריסל סוליטייר אונליין

משחק פריסל

איך לשחק פריסל סוליטייר?

פריסל סוליטר הוא שילוב של מזל וטקטיקה. המזל הוא מאילו קלפים מחולקים לך, בעוד הטקטיקה נכנסת לפעולה כשאתה צריך להתכונן ולחשב כמה מהלכים קדימה. על הלוח יש לך ארבעה שדות ריקים משמאל וימני. אלה משמאל נקראים תאים חופשיים, ואלה מימין הם תאי הבית או היסוד. מטרת המשחק היא להעביר את כל הקלפים לתאי הבית.

המשחקים מתחילים בשמונה עמודות קלפים, בכולן 52, כאשר בארבעת העמודות הראשונות יש שבעה קלפים, בעוד שארבעת האחרים כוללים שישה. סידור זה נקרא התמונה. הקלפים משם יצטרכו לעבור לתאי הבית. כל תא בית מיועד לאחת מחליפות הקלפים, עלים, לבבות, יהלומים ומועדונים. יהיה עליך להזמין אותם החל מהאס ועד לסיים עם המלך, ולוודא שכל חליפה נמצאת בתא הבית שלה. התאים החופשיים משמשים כמו מחזיקים זמניים, שם אתה יכול למקם את הקלף האחרון בעמודת הטבלה כדי להזיז אותו מהדרך.

כל הקלפים מהחפיסה אקראיים בשמונת העמודות על הלוח, ותצטרך להזיז אותם בכדי להכניס את כולם לתאי הבית שלהם לפי הסדר הנדרש. יש לך שלוש אפשרויות לבצע את הצעד שלך, והן היחידות שתצטרך להכיר.

כאשר אתה מתחיל את המשחק, הקלפים שאתה זמין להעביר הם אלה שנמצאים בתחתית העמודות, במילים אחרות, אם שום קלף אחר אינו מכסה אותו. אם זה אס, אתה יכול להעביר אותו לתא ביתי. העברת הקלפים לתא בית פירושה שתצטרך להעביר אותם בסדר מסוים מאס למלך, וודא שכל קלף בשדה זה נמצא באותה חליפה.

כשאתה מעביר כרטיס לתא חופשי, הכלל היחיד שאתה צריך לעקוב אחריו הוא שאתה יכול להחזיק רק כרטיס אחד בתא חופשי אחד בזמן מסוים. מלבד זאת, אתה רשאי להעביר לשם כל כרטיס לא מכוסה בכל עת. למרות שאתה זמין להשתמש בתאים החופשיים ככל שתרצה, נסה לשמור אותם זמינים לכרטיסים עתידיים שתצטרך לעבור.

לפני תחילת המשחק, תצטרך להמציא טקטיקה ולתכנן כמה מהלכים מבעוד מועד. זה יאפשר לך לתכנן כיצד להעביר כרטיסים לתאי הבית שלהם או לשחרר אותם להעברה לתא חופשי או מתחת לכרטיס אחר בעמודות. כדי להעביר כרטיס חינם ממיקום אחד למשנהו שאינו תא ביתי או תא חופשי ישנם שלושה כללים:

  1. זה צריך להיות הכרטיס האחרון בעמודה, שלא נחשף
  2. כרטיס שאתה מתכוון להניח עליו צריך להיות כרטיס חינם
  3. הכרטיס שאתה מעביר צריך להיות נמוך יותר בכרטיס אחד ובצבע הפוך מזה של הכרטיס שאתה מתכוון לשים אותו למטה.

הנה דוגמה: אם יש לך שבעה לבבות בעמודה אחת ושישה של חפצים בעמדה אחרת, אתה יכול למקם את השישה מתחת לשבעה. מצד שני, אם יש לך שבעה לבבות ושישה יהלומים, אז אתה לא יכול. מתחת לכל כרטיס שחור יצטרך להיות אדום, והוא צריך להיות קלף נמוך יותר – חמישה מתחת לשש, מלכה מתחת למלך, וכן הלאה.

במהלך תהליך פינוי הלוח, תגיע למצב בו תצליח לפנות טור שלם ולהישאר עם שבע או פחות. במקרה כזה, אתה יכול לתפוס כל כרטיס בחינם ולהעביר אותו לחריץ עמודה ריק. לא משנה באיזה כרטיס מדובר, כל עוד הוא כרטיס חינם.

היתרון במשחק הוא שכל הקלפים לא נחשפים, כלומר לא יהיו הפתעות, ויש לכם אפשרות לתכנן הרבה מראש. מכיוון שהמשחק אקראי את הקלפים, יתכן מצב בו תישארו ללא אפשרויות או מהלכים אפשריים. ישנן דרכים להימנע מכך, אך אם אינך מצליח לעשות זאת, הפעל מחדש את המשחק ונסה שוב.

אם אתה אוהב FreeCell, ייתכן שתאהב גם את ספיידר סוליטייר. כמו כן, אל תשכחו לשחק או את היום לסוליטר קלאסי המכונה גם סוליטייר קלונדייק. ואם אתם מחפשים סוגים חדשים של משחקים, יש לנו מעל 500 משחקי קלפי סוליטר שונים. בהצלחה!

ההיסטוריה של סוליטייר פריסל

FreeCell הוא אחד ממשחקי הקלפים הפופולריים ביותר שתוכלו למצוא ברוב המחשבים והוצג לראשונה בשנת 1978.

זה פופולרי בשנת 1991 כאשר הוא הותקן מראש עם כל גרסאות Windows. בדיוק כמו כל משחק קלפים אחר, יש מערכת חוקים ייחודית שעליה שחקן צריך לנהוג כדי לנצח במשחק. המשחק משוחק עם חבילת קלפים אחת, ולמרות שיש מספר אינסופי של עסקאות אפשריות, אל תצפו להיות מסוגלים ללמוד את כולן. מבחינה מתמטית, יש 1.75 פעמים 10 בכוח של 64 משחקים אפשריים.

עם כל מיליארדי המשחקים והשילובים האפשריים, אתה עשוי לחשוב שזה משחק מאתגר לשחק. במציאות, זה קל יחסית, ויש כמה כללים פשוטים שתצטרך לעקוב אחריהם.

פורסם בקטגוריה משחקים. אפשר להגיע לכאן עם קישור ישיר.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *